• विदेश

  हिमताल विष्फोट : थप १२ शव फेला, मृतकको संख्या ५० पुग्यो

    ओमकार टाइम्स

  भारतको उत्तराखण्डस्थित चमोली जिल्लामा हिमताल फुटेर बाढी आएको एक सातासम्म पनि शव फेला पर्ने क्रम जारी छ । पछिल्लो पटक थप १२ जनाको शव फेला परेसँगै ज्यान गुमाउनेको संख्या ५० पुगेको छ ।

  तपोवन सुरुङमा भरिएको हिलोमा ५ वटा शव फेला परेका थिए । त्यस्तै स्थानीय रैणी गाउँमा ६ वटा शव प्राप्त भएको छ । त्यस्तै अर्को एक शव रुद्रप्रयाग भन्ने स्थानमा फेला परेको थियो । फेब्रुअरी ७ मा हिमताल फुट्दा ऋषि गंगा नदीमा भीषण बाढी आएको थियो । जसका कारण ऋषि गंगा हाइड्रो पावर प्रोजेक्ट पूर्ण रुपमा ध्वस्त भएको थियो ।

  यो घटनामा बेपत्ता भएका १५० जनालाई फेला पार्न सकिएको छैन । शवहरुलाई तपोवनमा बनाइएको अस्थायी मुर्दाघरमा राखिएको छ । उद्धारका क्रममा जिवित ब्यक्ति फेला परे स्वास्थ्य उपचारका लागि हेलिकप्टर तैयारी अवस्था राखिएको चमोलीका जिल्ला प्रमुख स्वाती भदौरियाले बताएको बिबिसी हिन्दीले जनाएको छ

  प्रतिकृया दिनुहोस