• खेलकुद

  कुशल मल्ल बने ट्वान्टी-२० र एकदिवशीय दुवैमा अर्धशतक हान्ने विश्वकै कान्छा ब्याट्सम्यान

    ओमकार टाइम्स

  काठमाडौं । नेपालका युवा ब्याट्सम्यान कुशल मल्ल ट्वान्टी-२० अन्तर्राष्ट्रियमा अर्धशतक प्रहार गर्ने विश्वकै कान्छा ब्याट्सम्यान बनेका छन् । हिजो भएको त्रिकोणात्मक सिरिजको फाइनलमा नेदरल्यान्ड्सविरुद्ध अर्धशतक प्रहार गर्दै उनले विश्वकीर्तिमान बनाएका हुन् ।

  बायाँ हाते ब्याट्सम्यानले २४ बलमा अर्धशतक बनाएको दिन उनको उमेर १७ वर्ष र ५० दिन थियो । यसअघि युगाण्डाका ब्याट्सम्यान फ्रान्क अकान्कवासाको नाममा यो रेकर्ड थियो । उनले १७ वर्ष ५२ दिनको हुँदा कतारविरुद्ध अर्धसतक प्रहार गरेका थिए । केवल २ दिनले कुशलले उनलाई पछि पारेका हुन् ।

  कान्छा ब्याट्सम्यानको सूचीमा नेपालकै सन्दिप जोरा तेस्रो नम्बरमा छन् । सन्दिपले १७ वर्ष १०३ दिनको छँदा अर्धशतक हानेका थिए । उनले ३१ जनवरी २०१९ मा यूएइविरुद्ध अर्धशतक हानेर कान्छा ब्याट्सम्यानको कीर्तिमानलाई युगण्डाका ब्याट्सम्यानले गत वर्षको फेब्रुअरीमा तोडेका थिए ।

  एकदिवशीय क्रिकेटमा अर्धशतक प्रहार गर्ने विश्वका कान्छा व्याट्सम्यानको रेकर्ड पनि कुशलकै नाममा छ । उनले विश्वकप लिग-२ अन्तर्गत अमेरिकाविरुद्धको खेलमा सो रेकर्ड राखेका थिए । नेपालकै रोहितकुमार पौडेलको रेकर्ड उनले तोडेका थिए । गत वर्षको फेब्रुअरीमा कुशलले सो अर्धशतक हान्दा उनको उमेर १५ वर्ष ३४० दिन थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस