• स्वास्थ

  प्रतिरोधी क्षमता र पाचन तन्त्र बलियो बनाउन खानुहोस् मेवा, सधैँ स्वस्थ भइनेछ

    ओमकार टाइम्स

  मेवा खानुका धेरै स्वास्थ्य लाभहरू छन् । मेवालाई आयुर्वेदमा औषधीको रूपमा प्रयोग गरिन्छ । मेवाजस्तै यसको पात र बीउ पनि स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । मेवामा भिटामिन ए, भिटामिन सी, भिटामिन ई, फाइबर, क्यारोटिन, प्रोटिन, आइरन, क्याल्सियम, म्याग्नेसियम र एन्टी ब्याक्टेरियल गुण जस्ता पोषक तत्व पाइन्छ जसले शरीरलाई धेरै स्वास्थ्य समस्याबाट बचाउन मद्दत गर्छ । मेवाले रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता बलियो बनाउन मद्दत गर्छ । यसले पाचन प्रणालीलाई बलियो बनाउन पनि मद्दत गर्छ ।

  मेवा खानुका फाइदा

  १. पाचन प्रणाली बलियो बनाउन लाभदायक

  पाचन प्रणालीलाई बलियो बनाउन मेवाको सेवन निकै फाइदाजनक मानिन्छ । मेवामा फाइबरको गुण पाइन्छ, जसले पाचन प्रणालीलाई बलियो बनाउन मद्दत गर्छ । साथै, मेवामा रेचक गुण पनि हुन्छ, जसले कब्जियतको समस्यालाई हटाउन मद्दत गर्छ ।

  २. प्रतिरक्षा प्रणाली बलियो बनाउन लाभदायक

  प्रतिरोधी क्षमतालाई बलियो बनाउन मेवाको सेवन निकै फाइदाजनक मानिन्छ । मेवामा भिटामिन सी प्रचुर मात्रामा पाइने हुनाले यसले प्रतिरक्षा प्रणालीलाई बलियो बनाउन मद्दत गर्छ । साथै, यसले शरीरलाई रोगबाट बचाउन मद्दत गर्छ ।

  ३. आँखालाई स्वस्थ बनाउन फाइदाजनक

  मेवाको सेवन आँखालाई स्वस्थ राख्न निकै फाइदाजनक मानिन्छ । मेवामा भिटामिन ए प्रचुर मात्रामा पाइन्छ । यसमा क्यारोटिनाइड ल्युटिन पनि हुन्छ, जसले आँखालाई स्वस्थ राख्न मद्दत गर्छ ।

  ४. महिनावारीसँग सम्बन्धित समस्या हटाउन

  महिनावारी सम्बन्धी समस्याबाट छुटकारा पाउन मेवाको सेवन निकै फाइदाजनक मानिन्छ । मेवा खाँदा अनियमित महिनावारीको समस्या हट्छ । यसले महिनावारीको समयमा हुने दुखाइबाट पनि राहत दिन्छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस